Sinds Rijkswaterstaat heeft besloten om het hele jaar door de Grevelingen van vers zeewater te voorzien is het zicht soms wisselend. De variëteit van het onderwaterleven is sindsdien groter geworden. Op de vele stenen en betonnen blokken is veel begroeiing te vinden zoals: anemoontjes , knotszakpijpen en geweispons. Uiteraard zijn hier krabben en zeesterren te vinden, maar ook komen hier botervisjes en steenbolken voor.

Het Kabbelaarsrif is de de naam van het bij Scharendijke afgezonken kunstrif. Het doel was om er voor te zorgen dat verschillende diergroepen hier een onderkomen of voedselgebied kunnen vinden. Om het Kabbelaarsrif te bereiken moet je via de trap bij D.C. de Kabbelaar, rechtstreeks naar het water lopen. Daarvandaan snorkel je naar de kleine oranje boei (deze ligt zo’n 30 meter uit de kant en heeft geen vlaggetje). Deze boei markeert de meest zuidelijk gelegen reefball.